CC frčí i v Itálii

Pravda, už je nějaký ten pátek po ženevském autosalonu, ale proč si nepřipomenout koncepční vůz, který na svém stánku vystavovalo designérské studio Bertone.Přestože Itálie je země, kde se kabrioletům daří, dá se říct, že ve vlastní produkci mají silné nedostatky.

Málokterý Ital si může dovolit otevřené Ferrari nebo Lamborghini, Alfa Romeo Spider také není úplně nejlevnější, takže by to chtělo nějaký otevřený Fiat. Toho jsou si vědomi právě u Bertoneho a připravili lákavý koncept pojmenovaný Suagná a postavený na základech Fiatu Grande Punto. Jedná se o čtyřmístné coupé-cabrio, které by se mezi sériovými vozy zařadilo vedle Peugeotu 307 CC nebo Opelu Astra TwinTop, i když logika velí postavit tenhle vůz k modelům 206 CC či Colt CZC.

 K designu karoserie asi není potřeba nic dodávat, snad jen, svou pozornost směrujte na skládací dvoudílnou střechu od německé společnosti CTS (Car Top System), zabírající po svém složení minimum místa v zavazadlovém prostoru – Bertone říká, že do vozu se díky tomu posadí čtyři osoby, vzadu je to však hlavně pro děti. Na to, že celý automobil měří necelých 4,2 m, mají všichni čtyři cestující relativně dost životního prostoru, což u vozů této kategorie není, zvláště vzadu, vždy zvykem. Bertone bohužel neuvádí žádné údaje o pohonných jednotkách, natož pak o jízdních výkonech, takže jediná čísla, která máme k dispozici, jsou vnější rozměry. Tak tedy vězte, že Bertone Suagná je dlouhé 4173 mm, široké 1773 mm, vysoké 1380 mm a rozvor náprav má 2511 mm. Posledním číselným údajem jsou rozměry kol, všechna čtyři mají 255/45 R18.

 Koncept se v této podobě do sériové výroby pravděpodobně nedostane, ale pokud by se Fiat rozhodl vyrábět otevřenou verzi Grande Punta, mohl by se nechat inspirovat alespoň použitím skládací střechy od CTS. Zajímavé by bylo zejména zadní okno, které lze ovládat nezávisle na střeše.

 

Zdroj: www.motorcar.cz  

Nemůžete najít vhodnou pojišťovnu pro pojištění vozidla? Pomůže Vám povinné ručení srovnání.


Naše autovrakoviště najdete ve Vojkově, cca 0,5 km za Říčany u Prahy, po pravé straně hlavní silnice ve směru na Kutnou Horu.

Kde nás najdete