Čína diktuje

Novinka určená výlučně pro Říši středu a vyráběná v tamních závodech automobilky Citroën je třetí karosářskou variantou modelu C4. C-Triomphe má tříprostorovou karoserii, která má odpovídat požadavkům čínských zákazníků, ujíždějících na sedanech.

Oproti evropským C4 byl rozvor prodloužen na 2,71 m, karoserie má na délku 4,8 metru a široká je 1,77 metru. Celkově mají tvary kastle s vyšším pontonem, dlouhým zadním převisem a posazené na šestnáctipalcových kolech vyvolávat dojem ochrany a bezpečnosti. Díky prodlouženému šasi poskytuje interiér dostatek prostoru a to nejen pro cestující na předních elektricky seřiditelných sedadlech, ale i pasažérům vzadu. Zavazadlový prostor má objem 513 litrů a dá se ještě zvětšit díky sklopným děleným zadním sedadlům.

 Vzhledem k tomu, že C-Triomphe vychází z modelu C4, nepřekvapí použití přístrojové desky nebo volantu s pevným středem. V základní výbavě je zahrnuta např. klimatizace, tempomat, mlhová světla, elektricky ovládaná zpětná zrcátka nebo zadní parkovací asistent. Novinka může být vybavena také samonatáčecími bi-xenonovými světlomety. K jistým jízdním vlastnostem přispívají kotoučové brzdy na všech kolech, ABS, elektronický rozdělovač brzdného účinku a brzdový asistent, toto všechno je součástí základního modelu, u vyšších verzí je montován ještě systém ESP. Pod kapotu si zákazník může vybrat pouze jednu jedinou pohonnou jednotku. Tou je benzinový čtyřválec o objemu 2,0 litru o výkonu 108 kW (150 koní) s točivým momentem 200 Nm při 4000 ot./min., splňující požadavky normy Euro IV.

Zdroj: www.motorcar.cz  

Nemůžete najít vhodnou pojišťovnu pro pojištění vozidla? Pomůže Vám povinné ručení srovnání.


Naše autovrakoviště najdete ve Vojkově, cca 0,5 km za Říčany u Prahy, po pravé straně hlavní silnice ve směru na Kutnou Horu.

Kde nás najdete