Ford Focus RS se již vyrábí!

Nadšenci nemohli do tohoto okamžiku dospat noci. Jejich sen se ale nyní stává realitou, tento týden sjel s montážní linky v německém Saarlouis první Ford Focus RS.

Je nám jasné, že všichni fanatici do ostrých hatchbacků znají parametry Focusu RS zpaměti s přesností na sedm desetinných míst, ale pro jistotu připomeneme aspoň to nejdůležitější. Přeplňovaný pětiválec 2,5 l posílá přes samosvorný diferenciál na přední kola přes 300 koní a 440 Nm, což bohatě postačí k zostuzení čehokoli, co nemá na přídí znáček Porsche a na zádi nápis GT3 RS.

Ford Focus RS bude nabízen ve třech barvách. Tmavě modrá Performance a bílá Frozen budou patřit mezi oblíbené u zákazníků vyžadujících decentní vzezření. Pro extrémisty a exhibicionisty je zde křiklavě zelená Ultimate, která však bude podle všeho za velmi tučný příplatek. Jenže, ruku na srdce, co byste neudělali pro to, abyste měli opravdu "zelené auto"...

„Jsme potěšeni návratem značky RS do našeho portfolia a radost nám dělá také zahájení výroby v Saarlouis přesně podle plánu,“ řekl John Fleming, prezident a generální ředitel Ford of Europe. „Intenzivní zájem o nový Focus RS projevují nejen oddaní příznivci legendární značky Ford RS, ale také potenciální noví zákazníci, kteří dosud nikdy vůz RS nevlastnili. Nepochybuji, že se do nového modelu Focus RS okamžitě zamilují.“
První várka Focusů RS je již beznadějně rozebrána různými VIP, novináři a jinou sebrankou. Na obyčejné zákazníky se dostane až v polovině roku. Tehdy by se mohl Focus RS objevit již v Česku.

Zdroj: TZ Ford Motor Company ČR
Nemůžete najít vhodnou pojišťovnu pro pojištění vozidla? Pomůže Vám povinné ručení srovnání.


Naše autovrakoviště najdete ve Vojkově, cca 0,5 km za Říčany u Prahy, po pravé straně hlavní silnice ve směru na Kutnou Horu.

Kde nás najdete