Články

Král bílých límečků

Král bílých límečků

Že je Passat s dieselovým motorem ztělesněním vzrušujícího snu středního managementu, dosvědčí každý správce firemního vozového parku. Proč je tomu tak?
Sexy dancer

Sexy dancer

Ford Fiesta ST je nactiutrhačně zvednutý prst v provozu, který se škodolibou chutí ukazuje na impotenci protivníků. Nemá sice vražedné výkony, ale na klikatých silničkách vás vezme za ruce a provede cestou nemravných radovánek.
Předmět denní spotřeby

Předmět denní spotřeby

Nemít rodinu a dostat možnost ubrat si deset let, Astra Caravan u mě pohoří, ale nic z toho už není pravda. Proto se občas nechám přesvědčit (dnes tolik oblíbenou) politickou korektností vozu a uznám mu i jinou než zábavnou stránku.
Expres UPS

Expres UPS

Dlouhá zelená stěhovací loď kapitána Opla, jež se Vectra zove, je (skoro ideální) rodinný provozní systém sloučený do podoby automobilu pro pět dospělých a půlku domácnosti.
Prostor na to rozhodně má, se svojí délkou 484 centimetrů se nemůžeme divit, že každý má dostatek místa
Tak dobrá jak se dá

Tak dobrá jak se dá

Fiestu překopali a billboardy nám tvrdí, že je nová. Nevěřte jim ani slovo. Pořád je to stará dobrá Fiesta, kterou na okreskách neradi vidí majitelé silných vozů ve zpětném zrcátku.
Na klikatých silničkách se stále těšíte na každou zatáčku, s radostí svíráte volant, který si s vámi povídá o silnici probíhající pod pneumatikami
Kamarád do deště

Kamarád do deště

Jetta není podbízivá ani žádoucí, ale může být zlatou střední cestou, když nevíte kudy kam v záplavě hatchbacků a manažerských limuzín střední třídy.
Golf je málo, Passat už moc, Octavia stojí na každém rohu a nejprodávanější platformu VW chcete mít za každou cenu v sedanu, takže ani některá mutace Seatu nepřichází v úvahu.
Troufalé spojení

Troufalé spojení

Obliba dieselových motorů je v současnosti tak vysoká, že se montují do kabrioletů nebo sportovně střižených modelů coupé a vznětový motor se může pochlubit i historickým prvenstvím ve vytrvalostním závodě Le Mans. Ve světle těchto faktů proto nemůže překvapit, že se pod hlavičkou sportovního oddělení automobilky Ford prodává Mondeo ST s naftovým agregátem.

Změny pro řidiče od ledna 2009

Od ledna přestává být dechová zkouška jen orientační, bude průkazná. Řidič však nepřichází o právo nechat se odvézt policií na odběr krve. V případě pozitivního výsledku bude odvoz i vyšetření zpoplatněno.

Policii při nehodě je nutné volat v případě škody nad 100.000 Kč (bylo 50.000,- Kč). Stále platí povinnost volat polici při zranění, usmrcení, při škodě způsobené třetí osobě (vozidlo na leasing) atp. Účastnící nehody (pokud nevolají policii) jsou povinni sepsat záznam o nehodě, nicméně zákon nepředepisuje formu. Pojišťovny nabízejí speciální formulář - doporučeno vozit s sebou.

Renault Mégane a Mégane Coupé v ČR

Do Česka oficiálně dorazil Renault Mégane v obou karosářských variantách. Známe i ceny.
Nový Renault Mégane jste jistě již zaznamenali, my se k němu dostáváme s malým zpožděním až teď. Pojďme se podívat tedy podívat na hatchback i kupé, jaké mají motory a kolik budou stát. Začněme verzí kupé.

Vrakoviště tratí na ekologické likvidaci vozů, chtějí žalovat stát

Licenci na ekologické zpracování autovraků musí mít všech 490 vrakovišť, která v Česku působí. Ale jen každé třiadvacáté v ČR to veřejně inzeruje. Proč? Jednoduše řečeno, systém ekologické likvidace aut natrvalo vyřazených z provozu si už na sebe nevydělá a vrakoviště tak o další auta nemají zájem.

10 nejdůležitějších aut roku 2008

Která auta v nás zanechala největší dojem? Která se nám nejvíce líbila? Od kterých toho hodně očekáváme? Zde je přehled deseti aut, která podle Autowebu něco v tomto roce znamenala a ještě v dalších letech znamenat budou.

Volkswagen BlueSport Concept

Volkswagen odhaluje koncept roadsteru – uprostřed má ekologický diesel. Tohle auto by mohlo znamenat opravdovou revoluci. A když už ne to, tak aspoň návrat zajímavých aut pro řidiče za rozumné peníze. Volkswagen se v poslední době rozhodl odhodit nálepku velkosériového výrobce konzumních nudných krabic a začíná útočit na city. Nové Scirocco je toho zářným příkladem, ale prsty v tom bude mít určitě i samo Porsche, které teď ve Volkswagenu rozhoduje o spoustě věcí...

celkem 27 záznamů na 3 stránkách.

1 2 3
Nemůžete najít vhodnou pojišťovnu pro pojištění vozidla? Pomůže Vám povinné ručení srovnání.


Naše autovrakoviště najdete ve Vojkově, cca 0,5 km za Říčany u Prahy, po pravé straně hlavní silnice ve směru na Kutnou Horu.

Kde nás najdete