Články

Škoda Octavia RS Limited Edition

Škoda Octavia RS Limited Edition

My si ale můžeme nechat zajít chuť, u nás nebude...Škoda je nadšena svými prodejními úspěchy na britském trhu, a tak zde nabídne limitovanou edici Octavie RS. Modely RS jsou na tamějším trhu poměrně populární a právě sem směřují různé omezené série a podobně. Je s podivem, že na nás se nikdy nedostalo.

Koupit auto v Česku nebylo nikdy výhodnější

Ceny automobilů v Česku jsou na svých minimech za poslední dekádu, více než kdy jindy se teď vyplatí pořídit si nové auto.

Kdo si v současnosti koupí auto, vyhrál. Ještě nikdy to nebylo tak výhodné. Na novou Škodu Octavii v současnosti stačí třináct průměrných platů. Když se octavia začínala před třinácti lety prodávat, vydělávalo se na ni průměrně přes tři roky.

5 největších mýtů o bezpečnosti

Mýtus 1: Velká auta jsou bezpečnější než malá

Není pochyb o tom, že při srážce dvou aut podobného stáří a konstrukční vyspělosti je výhoda na straně toho většího. Při nárazu do jakékoli jiné překážky, například do stromu, záleží hlavně na konstrukci deformačních zón, pevnosti stavby a vybavenosti zadržnými systémy. Příkladem mohou být výsledky nárazových zkoušek malých moderních vozů, které dokáží posádku celkem spolehlivě ochránit, zatímco velká těžká auta (například pick-upy a SUV na žebřinovém rámu) nikoli.

Velká auta jsou zákonitě hůře ovladatelná než menší vozy. Brzdná dráha velkého SUV o hmotnosti přes dvě tuny (ač vybaveného masivními brzdami) je na podkladu se sníženou adhezí o pořádný kus delší než v případě menšího a lehčího auta. V zatáčkách se také odstředivá síla těžkého auta projeví mnohem dříve než u auta lehčího.

celkem 27 záznamů na 3 stránkách.

1 2 3
Nemůžete najít vhodnou pojišťovnu pro pojištění vozidla? Pomůže Vám povinné ručení srovnání.


Naše autovrakoviště najdete ve Vojkově, cca 0,5 km za Říčany u Prahy, po pravé straně hlavní silnice ve směru na Kutnou Horu.

Kde nás najdete