Články

Ford Focus RS se již vyrábí!

Ford Focus RS se již vyrábí!

Ford právě spustil sériovou výrobu dlouho očekávaného modelu. Nadšenci nemohli do tohoto okamžiku dospat noci. Jejich sen se ale nyní stává realitou, tento týden sjel s montážní linky v německém Saarlouis první Ford Focus RS.
Elektrický vítr

Elektrický vítr

Jedním z největších hitů v automobilové branži jsou v současnosti hybridní vozidla. Málokdo chce zůstat pozadu, což platí i pro skupinu PSA, která představila hned několik modelů, prozatím však jen jako studie.

Čína diktuje

Čína diktuje

Novinka určená výlučně pro Říši středu a vyráběná v tamních závodech automobilky Citroën je třetí karosářskou variantou modelu C4. C-Triomphe má tříprostorovou karoserii, která má odpovídat požadavkům čínských zákazníků, ujíždějících na sedanech.
CC frčí i v Itálii

CC frčí i v Itálii

Pravda, už je nějaký ten pátek po ženevském autosalonu, ale proč si nepřipomenout koncepční vůz, který na svém stánku vystavovalo designérské studio Bertone. Přestože Itálie je země, kde se kabrioletům daří, dá se říct, že ve vlastní produkci mají silné nedostatky.
Pronájem zážitků

Pronájem zážitků

Jestli někdo pochybuje o tom, že historie se opakuje, pak jedním z nejlepších způsobů, jak nevěřícího přesvědčit, je předvést mu rodinné album Fordu Mustang. Jeho první generace patří k jedněm z nejopěvovanějších amerických aut, pravda, další tři generace na tom nebyly příliš růžově
Sportivo ve Wagonu

Sportivo ve Wagonu

Italský výrobce sportovněji laděných vozů se s novinkami letos rozjel. Zatímco ve Frankfurtu neměla značka novou ani křivku, v Ženevě představili novinky hned dvě. Po sportovním modelu Spider přichází Alfa Romeo 159 Sportwagon. Vůz bude stejně dlouhý jako sedan (4660 mm), nabídne však více prostoru pro zavazadla, hlavy cestujících na zadních sedadlech a samozřejmě variabilitu.
Dvě formulky

Dvě formulky

VW má své GTI, Seat zase FR. Jen s tím rozdílem, že u horkokrevnější značky si můžete vybrat, jestli mu do hrdla budete strkat zelenou nebo černou pistoli.Srdcem nového Leonu FR je, jak jste správně pochopili, jedna ze dvou pohonných jednotek, zážehová a vznětová.
Estocada

Estocada

Že se bude Seat nějakou dobu vyhřívat s pocitem uspokojení za možnost používat nejvýkonnější variantu motoru 2.0 TFSI v rámci celého koncernu, na to bych, kvůli zvláštní politice, kterou vůči Španělům někdy uplatňuje Volkswagen, nevsadil ani děravou barumku. Leon Cupra dokazuje, že bych sázku prohrál.
Scirocco - hledání souvislostí

Scirocco - hledání souvislostí

Ferrari? Lamborghini? Maserati? No. This is Scirocco. Tak nějak prezentoval dobový marketing tehdy nový model VW. A na něj navazuje studie Iroc, která by se měla v příštím roce objevit v sérii.Její jméno je i není umělé, IROC je kupříkladu známá zkratka závodů International Race of Champions, které se jezdí ve Spojených státech od roku 1974.
Jak jezdí můzy

Jak jezdí můzy

Má to čtyři kola, motor, volant. Definice obyčejného auta, řeknete si. Ne ne, pařížský koncept Citroën C-Métisse je všechno, jen ne běžný automobil. Klidně můžeme mluvit o zhmotnělé fantazii.
Jednou za čas svedu s někým z táboru automobilových skeptiků ostrou výměnu názorů, která mě přivede k pochmurným myšlenkám. Jejich argumenty jsou těžko napadnutelné. Tvrdí..
Dilatace dimenzí

Dilatace dimenzí

Sekce užitkových vozů není zrovna výkladnou skříní žádné automobilky a mimo zájem živnostníků se jí moc publicity nedostává. Jenže i lidé z těchto oddělení touží po uznání a realizaci zakázek, které se netýkají velikosti zavazadlového prostoru. Ve Fordu mají to štěstí, že vedení nemá proti jejich zálibám námitky, takže čas od času nám ukážou, jak jsou dobří.
Gen neklidu

Gen neklidu

Seat má starosti. Místo toho, aby si jeho trojčata vysoukala rukávy a porvala se s konkurencí, všichni je srovnávají navzájem. Na první pohled nebezpečný precedens, na druhý jasné jako facka – Leon je příliš dobré auto na to, aby bylo degradováno na pouhý derivát.

celkem 27 záznamů na 3 stránkách.

1 2 3
Nemůžete najít vhodnou pojišťovnu pro pojištění vozidla? Pomůže Vám povinné ručení srovnání.


Naše autovrakoviště najdete ve Vojkově, cca 0,5 km za Říčany u Prahy, po pravé straně hlavní silnice ve směru na Kutnou Horu.

Kde nás najdete