Sportivo ve Wagonu

Italský výrobce sportovněji laděných vozů se s novinkami letos rozjel. Zatímco ve Frankfurtu neměla značka novou ani křivku, v Ženevě představili novinky hned dvě. Po sportovním modelu Spider přichází Alfa Romeo 159 Sportwagon. Vůz bude stejně dlouhý jako sedan (4660 mm), nabídne však více prostoru pro zavazadla, hlavy cestujících na zadních sedadlech a samozřejmě variabilitu.

V tomhle směru ale rekordy trhat nebude. Alfa Romeo to ani nepotřebuje - tady se dbá na image a hluboký sportovní nádech. Proto také ještě dříve, než byl znám objem zavazadelníku, se vědělo, že nabídka barev karoserie bude čítat dvanáct odstínů a interiéru pět. Ale jen tak pro pořádek to dělá 445 litrů a je možné ho zvětšit až na 1235 litrů díky asymetricky děleným a sklopným zadním sedadlům. Však také oproti sedanu musíte v prodejně vylepit o 40 tisíc korun více.

 Motorová paleta se od sedanu neliší a nabízí tři nové motory JTS s přímým vstřikem benzinu: nejsilnější šestiválec 3.2 s výkonem 260 k (bude se dodávat pouze s pohonem všech kol) doplní čtyřválce 2.2 s výkonem 185 k a 1.9 s výkonem 160 k. Stejný počet motorů má turbodmychadlo a pochutná si na naftě – Alfa jim říká Multijet a montuje do něj filtry pevných částic DPF: 2.4 JTDm 20v (200 k), 1.9 JTDm 16v (150 k) a 1.9 JTDm 8v (120 k). Všechny motory splňují požadavky normy Euro 4 a jsou vybaveny novými šestistupňovými převodovkami. Některé verze budou nabízeny s automatickými převodovkami (pro nejsilnější diesel je k mání nový šestikvalt Q-Tronic), včetně šestistupňové robotizované převodovky Selespeed. Na pohonu všech kol Q4 u nejsilnější verze se podílí tři diferenciály, přičemž mezinápravový je samosvorný Torsen, který rozděluje hnací moment v poměru 43/57 procent.

 Základní výbava nazvaná Medium zahrnuje klimatizaci, volant a hlavici řadicí páky potažené kůží, 7 airbagů a VDC s Hill Holder, ABS, ASR, EBD, Brake Assist, elektrické ovládání všech oken, mlhová světla. Za dvouzónovou klimatizaci dáte dalších 10 tisíc korun, za třízónovou připlatíte 25 tisíc korun, bixenony stojí 20 tisíc a za interiér čalouněný kůží to dělá 49 až 55 tisíc korun. Alfa Romeo nabízí model Sportwagon i ve verzi N1 za 701 700 Kč plus 18 000 Kč bez daně, co po vás budou chtít za přestavbu.

 

Zdroj: www.motorcar.cz

Nemůžete najít vhodnou pojišťovnu pro pojištění vozidla? Pomůže Vám povinné ručení srovnání.


Naše autovrakoviště najdete ve Vojkově, cca 0,5 km za Říčany u Prahy, po pravé straně hlavní silnice ve směru na Kutnou Horu.

Kde nás najdete